inspiracja, Programy online /

Programy do projektowania wnętrz

programy do aranżacji wnętrz

Jeszcze kilkanaście lat temu tworzenie projektu mieszkania możliwe było wyłącznie przez sporządzenie rysunków na papierze. Później nadeszła era komputeryzacji i odtąd czasochłonne i żmudne zajęcie stało się o wiele prostsze.

Istnieje wiele programów komputerowych dostępnych w sieci służących do projektowania wnętrz. Niektóre z nich, nawet te darmowe mają ogromne możliwości i nawet laik spokojnie poradzi sobie z zaprojektowaniem i stworzeniem wizualizacji 3D własnego mieszkania. Przyjrzyjmy się zatem niektórym z nich bliżej.

autodesk homestyler

Program Autodesk Homestyler

  • Autodesk Homestyler jest w pełni funkcjonalnym programem do projektowania wnętrz, który jest dostępny do pobrania z Internetu zupełnie za darmo. Ponadto działa on również w oknie przeglądarki, dzięki czemu nie musimy go wcale pobierać, aby móc z niego skorzystać. Jego atutem jest możliwość podejrzenia naszego projektu w 3D, co znacznie ułatwia poprawne rozmieszczenie elementów w pomieszczeniach.
Sweet-Home-3D

Program Sweet Home 3D

  • Sweet Home 3D to nadzwyczaj intuicyjny program dostępny również w wersji online. Umożliwia zaprojektowanie naszego wymarzonego domu od podstaw, z uwzględnieniem rozkładu takich elementów jak drzwi czy okna. Po „wybudowaniu” domu przychodzi czas na dobranie kolorystyki ścian oraz na wprowadzenie do wnętrz odpowiednich mebli i elementów dekoracyjnych. Podgląd 3D pozwala na pełne zobrazowanie efektu końcowego, dzieki czemu nawet osoby bez wyobraźni przestrzennej będą w stanie go sobie wyobrazić.

Power NET+

Program Power NET+

  • Power NET+ jest uniwersalnym programem do samodzielnego projektowania wnętrz. Dzięki swojej rozbudowanej bazie sprzętów, jakie można dodać do projektowanych wnętrz można przygotować naprawdę dobrą wizualizację. Narzędzia takie jak analiza kolizji pomiędzy poszczególnymi elementami znacznie ułatwia pracę, a możliwość podglądu efektów naszych działań w 3D sprawia, że wszystko zaczyna nabierać profesjonalnego wyglądu.

Sam zaprojektuj swój dom, wnętrze i ogród

to kolejne bardzo rozbudowane narzędzie do samodzielnego projektowania wnętrz od podstaw. Spora baza elementów wyposażenia pozwala na stworzenie imponujących projektów, a funkcja dopasowywania rozmiarów każdego z nich jest dodatkowym plusem tego programu. Oprócz podglądu 3D istnieje możliwość wybrania się na „wirtualny spacer” po urządzonym przez nas wnętrzu i obejrzenie go z praktycznie każdej perspektywy.

Wszelkie programy do projektowania i aranżacji wnętrz dostępne na stronach producentów różnych materiałów budowlanych oraz sklepów meblowych. Istnieje ich naprawdę sporo i choć nie są to zbyt rozbudowane narzędzia, to pozwalają one za stworzenie przynajmniej ogólnego zarysu danego pomieszczenia. Mowa tu o programach takich, jak np. Ikea Home Planner, Meble.pl, Planer 3D ( od Leroy Merlin), Black Red White3D Creator, itp.

Nasuwa się zatem pytanie- skoro każdy z nas może samodzielnie zaprojektować wnętrze swojego domu, to po co zatrudniać projektanta? Otóż nawet najlepszy program nie jest w stanie podpowiedzieć nam optymalnych rozwiązań, jakie możemy zastosować, a jedynie wykona czynności, które sami mu podyktujemy. Wiedza i doświadczenie projektanta wnętrz są nieocenione i tak naprawdę tylko z jego pomocą stworzymy wnętrza wyjątkowe i w stu procentach dopasowane do naszych potrzeb.

Programy online niestety, ale jeszcze bardzo odbiegają jakością i realnością od profesjonalnych programów desktopowych.


Nie wiesz jak urządzić mieszanie na wynajem? Skorzystaj z naszych usług.

Umów spotkanie/ konsultację.


 
The Architect Interior Design

The Architect Interior Design

Architektura i aranżacja w Warszawie http://thearchitect.pl/o-nas/