elewacja domu projekt

Chcesz aby Twój dom wyglądał nowocześnie?
Zamów projekt elewacji.

Wyślij zapytanie, zdjęcia, szkice.
mail: projekty-wnetrz@thearchitect.pl

Projekt elewacji domu – dlaczego warto zlecić go projektantowi?

W głębi duszy większość  z nas wie, jaki ma być nasz wymarzony dom. Pragniemy aby był komfortowy, dostosowany do naszych potrzeb, ale i reprezentacyjny. Niejednokrotnie pomimo, że wnętrze prezentuje się naprawdę zjawiskowo, elewacja domu psuje cały efekt końcowy. Dlatego bardzo ważnym jest, aby komponowała się ona spójnie z resztą domu i otoczeniem  wokół niego.

„Nie szata zdobi człowieka”- dom owszem i to elewacja właśnie!

Elewacja naszego domu jest wizytówką nas samych. Wykładając niebagatelną kwotę na budowę domu, chcemy aby podobał się on nie tylko nam, ale i innym. Należy przestać postrzegać „powłokę” zewnętrznych ścian jedynie jako zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych i uświadomić sobie, że odgrywa ona znacznie ważniejszą rolę niż ta, do której została pierwotnie stworzona. Elewacja potrafi bowiem skutecznie oszpecić budynek, może również sprawić, ze z pozoru przeciętny dom zalśni niczym diament.

Ogrom możliwości

Już na etapie projektowania i budowy domu, należy przemyśleć sposób, w jaki chcemy go wykończyć  z zewnątrz.

Można pokryć go tynkiem elewacyjnym – tradycyjnym lub cienkowarstwowym i pomalować na dowolny kolor, albo wykorzystać bardziej wyszukane materiały, takie jak drewno, kamień, klinkier lub tynk mineralny.  Nie należy zapominać, że elementy takie jak zadaszenie nad drzwiami wejściowymi, balkony i antresole mają bezpośredni wpływ na ogólne wrażenie.  Dobrym pomysłem może okazać się podświetlenie wybranych komponentów, czy nawet całych ścian. Wszystko to ma znaczenie i odbija się na wizerunku naszego domu. Dążąc do uzyskania efektu doskonałego trzeba pamiętać, aby wszystko komponowało się w logiczną całość  z bezpośrednim przestrzenią wokół budynku, jak również z pozostałymi, znajdującymi się w jego sąsiedztwie.

Dlaczego warto powierzyć architektom wykonanie projektu elewacji?

Powodów jest kilka. Przede wszystkim rodzaj „szaty”, w którą odziejemy nasz dom musi być odpowiednio dobrany do warunków klimatycznych oraz zasobności naszego portfela.  Architekt sporządzi dla nas rysunki zawierające wszystkie elementy dekoracyjne i oświetleniowe, dzięki którym będziemy w stanie dokładnie wyobrazić sobie efekt końcowy. Ponadto zostanie przygotowany dla nas wykaz potrzebnych materiałów, z dokładną ich ilością, ceną i zdjęciami, co pozwoli na uniknięcie sytuacji, w której niepotrzebnie zakupimy większą lub mniejszą ilość niż jest to wymagane. Wykonawca prowadzący prace według projektu jest w stanie wykonać je sprawniej, jednocześnie ograniczona zostaje do minimum możliwość popełnienia kosztownych pomyłek.

Na życzenie można dokupić usługę nadzoru autorskiego nad projektem, dającego nam 100% pewność, że zostanie on zrealizowany zgodnie z początkową koncepcją i z ustalonym budżetem

Potrzebujesz zmiany i wyceny projektu elewacji? Zapraszamy do kontaktu.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Prześlij rzuty, zdjęcia domu do nas. Wycena w 12h

Kompleksowe projekty wnętrz wraz z projektem elewacji to specjalność the Architect. Projektujemy spójnie cały dom, w szczegółach zawieramy chcarakter gospodarza. Doradzamy, udzielamy porad i konsultacji.  Zapraszamy