inspiracja, Programy online /

Samodzielne projektowanie wnętrz online, czy profesjonalny projekt architekta?

projektowanie wnętrz online

Z podziwem spoglądamy na serwowane nam przy każdej okazji czy to w prasie czy w Internecie idealne aranżacje wnętrz. Nachodzi nas wtedy nieodparta chęć na remont własnego mieszkania. Zainspirowani w myślach malujemy ściany, wstawiamy meble i dodatki. Z pomocą przychodzą nam wówczas dostępne w sieci programy do projektowania wnętrz. Kto może sobie pozwolić na zabawę w projektanta, a kto powinien zdecydować się na pomoc profesjonalisty?

Przede wszystkim mierzyć siły na zamiary

Aranżowanie wnętrz wbrew pozorom nie jest sztuką łatwą. Niejednokrotnie pomysł wydający się być idealnym nie znajduje swojego odbicia w rzeczywistości. Dlatego posiadając sporo czasu i dawkę doświadczenia w temacie można spróbować podjąć się wyzwania. W trakcie tego przedsięwzięcia niezwykle pomocne mogą okazać się programy do aranżacji wnętrz online. Po wpisaniu tego hasła w wyszukiwarce z łatwością dostrzegamy, że jest ich naprawdę sporo (Ikea Home, Planer, Leroy Paner 3D, Praktiker i wiele innych). Po dokonaniu wyboru możemy rozpocząć naszą przygodę z projektowaniem. Szeroki wybór materiałów wykończeniowych, mebli oraz dodatków pozwala na stworzenie niebanalnych aranżacji. Podstawą sukcesu jednak jest posiadanie dobrego pomysłu i sukcesywne jego realizowanie.

Przewaga architekta nad programem do projektowania wnętrz online

Nawet najlepszy program nie będzie w stanie dać nam cennych rad, co za to może zrobić architekt. Jego doświadczenie i wprawne oko może znaleźć rozwiązania, o których istnieniu nawet nie śmieli byśmy myśleć. Nie bez powodu wnętrza zaaranżowane przez specjalistów wyglądają jak te ze stron w czasopismach, z tą różnicą, ze są one dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, gustu i budżetu. Decydując się na pomoc projektanta z pewnością zaoszczędzimy sporo czasu i pieniędzy, gdyż unikniemy w ten sposób niejednokrotnie bardzo kosztownych pomyłek. Po sporządzeniu projektu i jego wizualizacji oraz po skonsultowaniu ich z klientem wprowadza się poprawki w celu osiągnięcia możliwie najbardziej satysfakcjonującego efektu końcowego. Usługi architektów mogą obejmować również nadzór osobisty prac, co daje gwarancję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Trudna decyzja

Z pewnością samodzielne przygotowanie projektu własnego mieszkania może dać sporo satysfakcji. Czasami jednak warto zlecić pewnie sprawy tym, którzy świetnie znają się na rzeczy i mieć pewność, że nie będziemy żałować ani grosza z wydanych pieniędzy, a  efekt końcowy będzie w pełni satysfakcjonujący sposób służyć nam przez lata.

Zobaczmy kilka profesjonalnych rysunków technicznych (bez wizualizacji) które stworzy nam architekt wnętrz dla wykonawców, a o których sami możemy zapomnieć i zdać się wtedy na łaskę „ekipy remontowej”

Profesjonalne rzuty / projekty dołączone dla wykonawców:

A więc mamy do wyboru:

  • konsultację projektanta
  • konsultację architekta online
  • profesjonalny projekt architekta wnętrz
  • samodzielne projektowanie – dla doświadczonych w remontach:)

Zapraszamy do kontaktu z architektem wnętrz  i skorzystania z naszej oferty , a także zapoznanie się z cennikiem projektowania wnętrz

 ,
The Architect Interior Design

The Architect Interior Design

Architektura i aranżacja w Warszawie http://thearchitect.pl/o-nas/