Porady architekta /

Jaki styl lubię? Jak wybrać architekta?

jaki styl w aranżacji lubię

Urządzając własne cztery kąty coraz częściej korzystamy z usług architektów wnętrz. Jak wybrać odpowiednią osobę, której powierzymy zaprojektowanie naszego domu?

Projektowanie wnętrz to proces, w którym efekt końcowy jest uzależniony od pomyślnej współpracy z architektem. Wybór biura projektowego należy do trudnych decyzji, które mają realny wpływ na przebieg prac.

Czym kierować się wybierając architekta wnętrz?

Przeglądając oferty warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, które ułatwią nam podjęcie decyzji.

Jaki styl aranżacji lubię?

Zanim zaczniemy poszukiwania osoby, której powierzymy realizację naszych marzeń o pięknym i funkcjonalnym wnętrzu postarajmy się sprecyzować nasze oczekiwania.
Warto sięgnąć do prasy branżowej, przejrzeć portale o tematyce wnętrzarskiej, poszukać inspiracji i postarać się odpowiedź na kilka pytań. 

  1. Co nam się podoba? Jaki styl jest nam najbliższy? 
  2. W otoczeniu jakiej kolorystyki, materiałów czujemy się najlepiej? 
  3. Jakie meble, oświetlenie nam się podoba? 
  4. Co wpływa na nasz pozytywny i negatywny odbiór danej przestrzeni?
  5. Czy podobają nam się nowoczesne wnętrza czy bliżej nam do tradycjonalnie urządzonych pomieszczeń? 

Odpowiedzi na te pytania pomogą nam przygotować zarys koncepcji, zbliżą nas do stylu, w którym chcemy mieć urządzone mieszkanie. Określenie orientacyjnej stylistyki wnętrza, naszych oczekiwań ułatwi nam wybór architekta.

Przegląd portfolio architektów.

Na co zwrócić uwagę przeglądając portfolio architekta wnętrz? Skąd mieć pewność, że właśnie z tą pracownią znajdziemy wspólny język i współpraca będzie przebiegać pomyślnie?

Dokładnie przeanalizujmy przykłady projektów, wizualizacje, zdjęcia z gotowych realizacji, referencje.

  1. Czy wszystkie wnętrza wykonane są w jednakowym stylu, bazują na podobnej kolorystyce, wyposażeniu?
  2. Czy dostrzegamy pewną elastyczność projektową czy silne przywiązanie do jednego stylu?
    Jakie konkretnie wnętrza zaprojektowane przez architekta nam się podobają?
  3. Co w danym projekcie wzbudza naszą ciekawość? 

Dokładna analiza jest niezbędna podczas samodzielnego szukania architekta. Inaczej sprawa wygląda, gdy trafiamy do konkretnej pracowni dzięki „poczcie pantoflowej”.

Polecany Architekt 

Wybierając projektanta na podstawie pozytywnych opinii naszych bliskich możemy bezpośrednio podpytać o przebieg współpracy. Plusem jest także fakt, że przebywając w danym pomieszczeniu, które zostało zaprojektowane przez danego architekta możemy realnie ocenić efekt końcowy, sprawdzić funkcjonalność wnętrza, zastosowane rozwiązania.

Udana współpraca

Kluczem do pomyślnej współpracy jest dobra komunikacja między nami a architektem. Projektant powinien poznać nasze oczekiwania. Dzięki temu stworzy wnętrze dostosowane do naszych indywidualnych upodobań. Wnętrze, w których po prostu będzie nam się mieszkać wygodnie, komfortowo. Przed ostatecznym wyborem zapoznajmy się szczegółowo z przygotowaną ofertą. Omówmy dokładnie zawartość projektu, ustalmy konkretne terminy. Przechodząc do kolejnego etapu prac, wykonania projektu przez ekipy budowlane warto skorzystać z oferty fachowców polecanych przez architektów wnętrz. Dzięki temu mamy gwarancję rzetelnie, solidnie wykonanych prac.Kontakt z architektem wnętrz

Nie czekaj. Umów spotkanie/ konsultację.


styl w architekturze- wybór
 
The Architect Interior Design

The Architect Interior Design

Architektura i aranżacja w Warszawie http://thearchitect.pl/o-nas/