inspiracja /

Urządzanie mieszkania pod wynajem

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem?

Polacy coraz częściej decydują się zainwestować kapitał w mieszkania przeznaczone na wynajem. Mieszkanie w „cudzym” lokum jest wyjściem idealnym dla wielu osób, których praca lub studia wymagają przeniesienie się do innego miasta. Nasuwają się zatem pytania- czego poszukują najemcy i jak powinny być urządzone mieszkania, które zamierzamy wynająć?

Mieszkanie do wynajęcia – urządzone, umeblowane czy puste?

Niezmiernie rzadko zdarza się sytuacja, w której ktoś posiadający pełne wyposażenie mieszkania szuka czegoś do wynajęcia. Najemcy to najczęściej ludzie, którzy z wielu powodów są zmuszeni do zamieszkania na wynajętym mieszkaniu. Mogą to być studenci, pracownicy firm oddelegowani do innego miasta, młode pary rozpoczynające dopiero wspólne życie, ludzie po „przejściach” ( rozwody, itp.). Najczęściej osoby takie oprócz tego, co mają na sobie nie posiadają praktycznie niczego, czym mogliby urządzić i umeblować mieszkanie. Dlatego też lokal, którego szukają powinien posiadać podstawowe elementy wyposażenia. Mowa tu o umeblowanej kuchni, sprzętach AGD (lodówka, kuchenka, pralka), miejscu do przechowywania rzeczy osobistych, meblach wypoczynkowych. Wiadomo, że im więcej elementów wyposażenia, tym lepiej, jednak mieszkanie nie może być zagracone i wyglądać, jak składzik rzeczy niepotrzebnych właścicielowi.

Wykończenie mieszkania pod wynajem

Przyszły najemca oglądający urządzony już lokal powinien poczuć się w nim jak w domu już od progu. Zależy nam przecież na znalezieniu osoby, która zamieszka w nim na dłuższy okres czasu. Ściany pomalowane w neutralnych kolorach sprawiają, że wnętrze staje się przytulne, a odpowiednio dobrane meble i dodatki, że chciałoby się po prostu wejść i zamieszkać. Wnętrza eleganckie i nowoczesne, stonowane podbiją serca większości przyszłych lokatorów, ponadto pozostawia im sporo możliwości odnośnie kontynuacji podstawowej aranżacji. Zdecydowanie odradza się stosowanie krzykliwych kolorów i dziwacznych mebl – pamiętajmy, że mieszkanie urządzamy nie dla siebie, lecz w konkretnym celu. Materiał, jaki powinniśmy wybrać na wykończenie podłóg powinien być trwały (tyczy się to również mebli), aby uniknąć sytuacji, w której przy każdej zmianie najemcy konieczny będzie kapitalny remont całego mieszkania.

Bezsprzecznie sposób, w jaki powinniśmy wykończyć mieszkanie uzależniony jest od wielu czynników, chociażby od lokalizacji samego mieszkania i nie warto inwestować dużych pieniędzy w przypadku, gdy ta jest szczególnie nieatrakcyjna. Z drugiej strony natomiast atrakcyjnie wykończenie może zrekompensować np. zbyt dużą odległość od centrum.

Trzymać się środka

Mieszkanie przygotowanie na wynajem powinno zatem być wykończone w sposób schludny i uniwersalny oraz zawierać przynajmniej podstawowe elementy wyposażenia. (Zalecamy Home staging) Urządzone w taki sposób będzie zapraszać potencjalnych najemców i sprawiać, że będą czuć się w nim dobrze. Materiały wykończeniowe oraz meble powinny być dobrej jakości, ale bez konieczności wydawania fortuny na ich zakup. Jeśli właściciela stać na to, miłym akcentem będzie dołożenie kilku dodatkowych elementów, takich jak żelazko, zastawa stołowa, garnki, itp.

Lokal musi wyglądać na zadbany i nowoczesny i tu minimalizm zdaje się być receptą na sukces.  

Zobacz także: Home staging Warszawa – czyli jak sprzedać mieszkanie w Warszawie.


Nie wiesz jak urządzić mieszanie na wynajem? Skorzystaj z naszych usług.

Umów spotkanie/ konsultację.


The Architect Interior Design

The Architect Interior Design

Architektura i aranżacja w Warszawie http://thearchitect.pl/o-nas/