inspiracja /

Moda trendy wnętrza 2015 2016

aranżacja łazienki

Co jest trendy i co modne we wnętrzu 2015 i 2016?

Moda we wnętrzach zmienia się okresowo jest mniej dynamiczna od tej w modzie odzieżowej aczkolwiek, co jakiś czas pojawia się całkowicie nowy trend. Aktualnie modne są wnętrza stylizowane na lata 50 i 60 tego wieku. Wnętrze zaprojektowane dobrze z dobrą, jakością mebli a co najważniejsze z dużą dawką funkcjonalności. Świetnie prezentują się meble z naturalnego drewna dotknięte zębem czasu, które są świadectwem dobrego stylu, spotyka się również usłojone forniry, zamiast lakierów stosuje się oleje, aby uniknąć efektu połysku. Ważny jest również trend eko, który nadal króluje w meblarstwie, ale również w dodatkach takich jak ramki na zdjęcia, szkatułki oraz pudełka, które wprowadzają do wnętrza troszkę charakteru ludowego.

Najbardziej modne jest posiadanie w domu czegoś starego (krzesło, stół, szafa po przodkach), designerskiego oraz posiadanie czegoś nowego. Pamiętać należy jednak o tym, że znaleźć trzeba złoty środek i umieć połączyć te wszystkie trzy trendy w jedną całość, która będzie zarówno wyrafinowana jak i piękna. Stare przedmioty bardzo łatwo zakupić w antykwariatach lub na aukcjach a odnowione będą pięknym dodatkiem do wnętrza.

Meble w modnych wnętrzach to meble funkcjonalne,

które łatwo przenosić np. pufy, małe stoliki. Niezwykłą popularnością cieszą się meble mobilne, które łatwo przesuwać dzięki temu zdecydowanie ułatwione jest korzystanie z wnętrza. Jeśli mówimy o kolorach to bardzo modny jest kolor miedzi oraz złota w przedmiotach vintage oraz kolory nieoczywiste lekko przybrudzone, czyli np. zgaszone zielenie, kobaltowy, musztardowy żółty, rudości. Taka paleta zgaszonych kolorów dobrze komponuje się z patyną, złotem oraz miedzią. Rzadko spotyka się kolory czyste.

Jeśli zaś chodzi o oświetlenie bardzo ważne stało się punktowe naświetlenie pomieszczeni. Dane punkty wyznaczają konkretne strefy w mieszkaniu. Lampy to wybór dla kogoś lubiącego formy surowe oraz oszczędne i tu również ważna jest kolorystyka danego przedmiotu. Najlepiej w kolorze złota, patyny czy miedzi.

Modne wnętrza to również

a może przede wszystkim dbałość o najdrobniejsze szczegóły takie jak odpowiednie wyeksponowanie stylowych dodatków czy chociażby ładny dobór naczyń.

Modne wnętrze przede wszystkim powinno być wygodne, ma to być pomieszczenie, w którym będziemy chętnie spędzać wolny czas lub urządzać przyjęcia w gronie przyjaciół lub rodziny. Czasem nie warto przesadzać z nadmiarem nowości, ponieważ dobrze urządzone wnętrze powinno oddawać charakter osób w nim mieszkających. W modnym wnętrzu nie powinno zabraknąć nas samych. Musi tam być cos, co będzie nas określać.

Zapraszam do kontaktu.

The Architect Interior Design

The Architect Interior Design

Architektura i aranżacja w Warszawie http://thearchitect.pl/o-nas/