Porady architekta /

Jak zaprojektować luksusowe wnętrze?

luksusowe wnętrza

Pomysł na luksusowe wnętrza

Elegancja, dbałość o detal, wysoka jakoś materiałów – luksusowe wnętrza urzekają i zachwycają.
Jak je zaprojektować? 

Jakie materiały zastosować?

Luksusowe wnętrza urządzane są na wiele lat. Wyszukane materiały z najwyżej półki połączone z precyzyjnym wykonaniem gwarantują wysoką jakoś wykończenia. Wnętrza powinny być zaprojektowane w ponadczasowym stylu. Doskonale sprawdzi się klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Łagodne połączenia barw, stonowane odcienie, kolor pojawiający się w dodatkach. Luksusowe wnętrza to także przemyślane, funkcjonalne rozwiązania, wyselekcjonowane wyposażenie wnętrz. Materiały z najwyżej półki, które gwarantują, że nasze mieszkanie będzie prezentować się prestiżowo, a cena wartości nieruchomości na rynku znacznie wzrośnie. Aranżację wnętrz warto zlecić profesjonalnym architektom wnętrz oraz sprawdzonym wykonawcom.

Jakie materiały zastosować w luksusowych wnętrzach?

Aranżując stylowe wnętrza warto sięgnąć po naturalne materiały. Pięknie prezentują się wnętrza, w których zastosowano kamień, drewno. Kamień możemy wprowadzić do wnętrz za pomocą płytek podłogowych, okładzin ściennych, kuchennych i łazienkowych blatów, czy na obudowę kominka. W eleganckich wnętrzach warto sięgnąć po prestiżowe, trwałe gatunki: trawertyn, onyks, alabaster, marmur. Zastosowanie kamiennych elementów najwyżej jakości to inwestycja na wiele lat.

W stylowych, eleganckich wnętrzach pięknie prezentuje się naturalne drewno. Deski podłogowe, meble wykonane z litego drewna ocieplą wnętrze, dodadzą szyku. Wyselekcjonowane, egzotyczne gatunki drewna (iroko, wenge) o ciekawym rysunku możemy zastosować w każdym pomieszczeniu: salonie, kuchni, łazience. Drewno doskonale sprawdzi się również jako okładzina ścian. W luksusowych wnętrzach możemy spotkać także powierzchnie wykonane z impregnowanej, tłoczonej skóry. Dużą popularnością cieszą się tapety z kryształami, ściany pokryte płatkami złota, srebra, zastosowanie masy perłowej.

Aranżując wnętrze nie zapominajmy o doborze tkanin. Zasłony, narzuty, dywany sygnowane nazwiskiem znanego projektanta podkreślą prestiż wnętrza. Wyselekcjonowane materiały z najwyżej półki: jedwab, kaszmir. Materiały użyte w aranżacji wnętrz powinny być dobrane z wielką starannością. Od nich zależy standard wykończenia, prestiż nieruchomości. W zależności od założonego budżetu, architekci wnętrz zaproponują szereg rozwiań materiałowych, które pomogą stworzyć wyrafinowane, eleganckie wnętrze z klasą. Domy, mieszkania zaprojektowane w oparciu o materiały najwyżej jakości podnoszą wartość nieruchomości oraz wyróżniają ją na tle pozostałych ofert.

Jak zaprojektować luksusowe wnętrze?

Wysoka dbałość o detal to znacznik wyróżniający luksusowe wnętrza. Aranżacja wnętrza powinna być spójna, dopracowana w najmniejszych szczegółach. Eleganckie wnętrza cechuje równowaga, umiar, zachowanie doskonałych proporcji między użytymi materiałami oraz kolorami. Klasyczne, stonowane wnętrza możemy zróżnicować za pomocą faktur i struktur. W luksusowych wnętrzach istotną rolę odgrywa oświetlenie. Wyszukane lampy, poza swoja oczywistą funkcją, stają się dekoracją, pomagają kreować, budować nastrój wnętrza. Eleganckie wnętrza wyposażone są w przedmioty wykonane na zamówienie. Drobne elementy wykończeniowe, precyzyjnie wykonane kute dekoracje wprowadzą do wnętrza  ekskluzywny, unikatowy charakter. Luksusowe wnętrza to przestrzeń wypełniona produktami światowych projektantów. Meble, oprawy oświetleniowe, klasyki designu, to inwestycja na długie lata.

Cennik projektów wnętrz luksusowych to pełnie inny poziom stawek. Cena takiej aranżacji może wymosić od 1000 PLN za 1 m2 i więcej.

The Architect Interior Design

The Architect Interior Design

Architektura i aranżacja w Warszawie http://thearchitect.pl/o-nas/