Porady architekta /

Architekt wnętrz nie tylko dla bogatych!

skorzystać choćby z konsultacji architekta

Warto skorzystać choćby z porad / konsultacji architektaPo zakupie mieszkania lub domu zawsze pojawia się myśl, w jaki sposób urządzić, zaaranżować wnętrze. 

Czy korzystać z usług architekta wnętrz, czy podjąć wyzwanie i samodzielnie starać się stworzyć aranżację?

Powszechnie panuję błędna opinia, mówiąca, że usługi architektów wnętrz przeznaczone są wyłącznie dla zamożnych osób i wymagają wielkich nakładów finansowych. Przy ogromnych kosztach całkowitej inwestycji, traktujemy ten wydatek jako kosz dodatkowy. Na wstępie zazwyczaj zakładamy, że nie zmieści się w naszym budżecie. W rezultacie powstają wnętrza, które są urządzone w mało satysfakcjonujący i  funkcjonalny sposób, dlatego warto skorzystać z profesjonalnych usług architekta wnętrz.

Już na wczesnym etapie budowy warto zdecydować się na niezobowiązujące spotkanie z architektem wnętrz, który przedstawi możliwe formy współpracy i oceni orientacyjne koszty. Projekty wnętrz zawsze są dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz budżetu, którym dysponujemy. Oferty projektantów są bardzo elastyczne, dzięki czemu, wspólnie z architektem z pewnością uda się dopasować ofertę do określonych wymagań.

Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na całkowity projekt warto podpytać się o cenę konsultacji, porad, które zweryfikują słuszność naszych projektowych decyzji, pomogą znaleźć odpowiedz na nurtujące pytania. Takie rozwiązanie wymaga niewielkich środków finansowych, a korzyści z niego płynące mają realny wpływ na sposób w jaki urządzimy mieszkanie. Kolejnym sposobem na obniżenie kosztów projektu jest zaprojektowaniem tylko wybranej części mieszkania np. tylko kuchni i łazienki, całej strefy dziennej, miejsc, przy których funkcjonalne zaprojektowanie wymaga wielkiej wiedzy i doświadczenia.

Warto pamiętać, że dzięki usługom oferowanym przez architektów wnętrz uda nam się stworzyć wygodne, funkcjonalne wnętrze w pełni odpowiadające naszym potrzebom. Decydując się na współpracę z projektantem unikniemy poprawek, które często pojawiają się podczas samodzielnej aranżacji wnętrza. A te w rezultacie bywają bardzo kosztowne.

The Architect Interior Design

The Architect Interior Design

Architektura i aranżacja w Warszawie http://thearchitect.pl/o-nas/