inspiracja, Programy online /

Projektowanie wnętrz w przyszłości

PROJEKTY WNETRZ

Jak się zmieni projektowanie wnętrz w przyszłości?

Technologia gna na przód i każdego dnia dzięki jej dobrodziejstwom nasza codzienność staje się dużo łatwiejsza. Niektóre tak bardzo przypadły nam do gustu, że nie wyobrażamy sobie ani dnia bez nich. Również sposób projektowania wnętrz zmienił się na przestrzeni lat i coraz to nowsze koncepcje ułatwiają pracę projektantów. Już możliwość przygotowania 3D była ogromną rewolucją i wydawać by się mogło, że już nic nie pozostało do wynalezienia.  A jednak…

Projektowanie kiedyś, dziś i jutro

Jeszcze kilka lat temu zarówno projektantom, jak i ich klientom musiały wystarczyć szkice sporządzone na podstawie oględzin lokalu i poznaniu preferencji klienta. W dobie komputerów wszystko słało się łatwiejsze, bo i nanoszenie poprawek przebiega sprawniej, ale i dobór kolorów, szczegółów itp. przy pomocy komputera wygląda jak zabawa. W momencie, gdy możliwe są już wirtualne spacery po zaprojektowanych dla nas mieszkaniach oto pojawia się nowinka technologiczna, która prawdopodobnie wywróci świat do góry nogami, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Super okulary od Microsoftu dla architekta i klienta

Kolos multimedialny zapowiada wprowadzenie na rynek innowacyjnego produktu mającego znaleźć zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia. Mowa tu o okularach, przy pomocy których wizualizacje 3D będą realniejsze, niż kiedykolwiek dotąd. Wyobraźmy sobie, że po wstępnym omówieniu szczegółów projektu z naszym architektem przychodzi on na spotkanie z tymi właśnie okularami. Wszelkie elementy znajdujące się na projekcie sporządzonym przez niego jak za dotknięciem magicznej różdżki zaczynają pojawiać się wokół nas. W tym przypadku stwierdzenie „wirtualny spacer” nabiera nowego znaczenia. Dzięki „wynalazkowi” Microsoftu nie musimy już sobie wyobrażać jak mniej więcej będzie wyglądać nasze mieszkanie po remoncie, gdyż jesteśmy w stanie zobaczyć efekt końcowy zanim jeszcze w ogóle zaczną się prace remontowe.

wnętrza od microsoftu

Korzyści przede wszystkim dla klienta

Podczas prezentacji projektu z wykorzystaniem tych okularów możliwe jest natychmiastowe naniesienie jakichkolwiek poprawek na projekt. Można w czasie rzeczywistym „poprzesuwać” lub „poobracać” poszczególne meble, zmienić kolory obić, itd. Dzięki temu klient może zasugerować projektantowi zmiany i na własne oczy przekonać się w tym samym momencie, jak to będzie wyglądać. Dla projektanta takie urządzenie to niesłychane ułatwienie, gdyż przy każdej zmianie nie będzie potrzebne nanoszenie ich na projekt w komputerze. Okulary połączone bezprzewodowo z komputerem uwzględnią zmiany w projekcie automatycznie. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania trójwymiarowego wydruku poszczególnych elementów i ustawienie ich w pomieszczeniu zgodnie z projektem.

Wygląda na to, ze projektowanie wnętrz w przyszłości będzie o wiele prostsze, a klienci bez wyobraźni przestrzennej będą mogli wreszcie zobaczyć, o czym tak właściwie mówi projektant.

Więcej o wynalazku Microsoftu mającym wejść na rynek w nieodległej przyszłości można przeczytać na stronie http://tvn24bis.pl/swiat-technologii,112,m/okulary-jak-z-filmu-science-fiction-wirtualna-rzeczywistosc-od-microsoftu,508259.html


a tymczasem zapraszamy do kontaktu

Nie czekaj. Umów spotkanie/ konsultację.


 , , , ,
The Architect Interior Design

The Architect Interior Design

Architektura i aranżacja w Warszawie http://thearchitect.pl/o-nas/