elewacja domu projekt

Chcesz aby Twój dom wyglądał nowocześnie?
Zamów projekt elewacji.

Wyślij zapytanie, zdjęcia, szkice.

Imię

Adres email

Temat

Treść wiadomości oraz ew. telefon

Załącznik

Przepisz poniższe cyfry
captcha

Projekt elewacji domu – dlaczego warto zlecić go projektantowi?

W głębi duszy większość  z nas wie, jaki ma być nasz wymarzony dom. Pragniemy aby był komfortowy, dostosowany do naszych potrzeb, ale i reprezentacyjny. Niejednokrotnie pomimo, że wnętrze prezentuje się naprawdę zjawiskowo, elewacja domu psuje cały efekt końcowy. Dlatego bardzo ważnym jest, aby komponowała się ona spójnie z resztą domu i otoczeniem  wokół niego.

„Nie szata zdobi człowieka”- dom owszem i to elewacja właśnie!

Elewacja naszego domu jest wizytówką nas samych. Wykładając niebagatelną kwotę na budowę domu, chcemy aby podobał się on nie tylko nam, ale i innym. Należy przestać postrzegać „powłokę” zewnętrznych ścian jedynie jako zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych i uświadomić sobie, że odgrywa ona znacznie ważniejszą rolę niż ta, do której została pierwotnie stworzona. Elewacja potrafi bowiem skutecznie oszpecić budynek, może również sprawić, ze z pozoru przeciętny dom zalśni niczym diament.

Ogrom możliwości

Już na etapie projektowania i budowy domu, należy przemyśleć sposób, w jaki chcemy go wykończyć  z zewnątrz.

Można pokryć go tynkiem elewacyjnym – tradycyjnym lub cienkowarstwowym i pomalować na dowolny kolor, albo wykorzystać bardziej wyszukane materiały, takie jak drewno, kamień, klinkier lub tynk mineralny.  Nie należy zapominać, że elementy takie jak zadaszenie nad drzwiami wejściowymi, balkony i antresole mają bezpośredni wpływ na ogólne wrażenie.  Dobrym pomysłem może okazać się podświetlenie wybranych komponentów, czy nawet całych ścian. Wszystko to ma znaczenie i odbija się na wizerunku naszego domu. Dążąc do uzyskania efektu doskonałego trzeba pamiętać, aby wszystko komponowało się w logiczną całość  z bezpośrednim przestrzenią wokół budynku, jak również z pozostałymi, znajdującymi się w jego sąsiedztwie.

Dlaczego warto powierzyć architektom wykonanie projektu elewacji?

Powodów jest kilka. Przede wszystkim rodzaj „szaty”, w którą odziejemy nasz dom musi być odpowiednio dobrany do warunków klimatycznych oraz zasobności naszego portfela.  Architekt sporządzi dla nas rysunki zawierające wszystkie elementy dekoracyjne i oświetleniowe, dzięki którym będziemy w stanie dokładnie wyobrazić sobie efekt końcowy. Ponadto zostanie przygotowany dla nas wykaz potrzebnych materiałów, z dokładną ich ilością, ceną i zdjęciami, co pozwoli na uniknięcie sytuacji, w której niepotrzebnie zakupimy większą lub mniejszą ilość niż jest to wymagane. Wykonawca prowadzący prace według projektu jest w stanie wykonać je sprawniej, jednocześnie ograniczona zostaje do minimum możliwość popełnienia kosztownych pomyłek.

Na życzenie można dokupić usługę nadzoru autorskiego nad projektem, dającego nam 100% pewność, że zostanie on zrealizowany zgodnie z początkową koncepcją i z ustalonym budżetem

Potrzebujesz zmiany i wyceny projektu elewacji? Zapraszamy do kontaktu.

Prześlij rzuty, zdjęcia domu do nas. Wycena w 12h

Kompleksowe projekty wnętrz wraz z projektem elewacji to specjalność the Architect. Projektujemy spójnie cały dom, w szczegółach zawieramy chcarakter gospodarza. Doradzamy, udzielamy porad i konsultacji.  Zapraszamy