inspiracja /

Minimalistyczne formy, monochromatyczna kolorystyka oraz designerskie meble

Prezentowany projekt został stworzony z myślą o osobach lubujących się w prostej elegancji w pełnym tego słowa znaczeniu. Minimalistyczne formy, monochromatyczna kolorystyka oraz designerskie meble sprawiają, że przestrzeń jest jedyna w swoim rodzaju. Apartament zajmuje trzy poziomy dające w sumie ponad 120m2 powierzchni użytkowej.

Projektanci stanęli przed niebanalnym zadaniem zaaranżowania wąskiego wnętrza. Niezwykle trudną sprawą jest bowiem adaptowanie przestrzeni o ograniczonej szerokości, a tym bardziej podzielenie jej na strefy i wyodrębnienie w niej niejako osobnych pomieszczeń.


Szanowni Państwo w tym miejscu chcieliśmy pokazać opisywaną inspirację, ale usunęliśmy zdjęcia,
gdyż autor (WIDAWSCY studio architektury) nie zgodził się na ich zamieszczenie.
Osadzając i opisując ten projekt nie miałem informacji o ich autorze, dlatego też go nie podałem.
Jakiekolwiek wprowadzenie wbłąd było nieświadome.
Za co serdecznie przepraszam, żałując że nie mogą Państwo ich oglądać.


Na pierwszym poziomie znajduje się sporych rozmiarów strefa dzienna. Jest to otwarta przestrzeń umożliwiająca właścicielom swobodną komunikację między poszczególnymi strefami. Otwarte przestrzenie mają tę zaletę, że ułatwiają wspólne spędzanie czasu wszystkim domownikom jak i ich gościom. Architekci zdołali wydzielić niebanalną strefę wejściową dzięki zastosowaniu ażurowego regału na książki oddzielającego wejście od reszty wnętrza. Brak ścian wydzielających poszczególne pomieszczenia sprawia, że powierzchnia nabiera lekkości i daje wrażenie konsekwentnej ciągłości. Strefa wspólnego użytku stylizowana jest na studio fotograficzne dzięki wykorzystaniu kilku oryginalnych detali. Szklane ramy oprawiające prace uznanych fotografów wiszące na ścianach oraz lampa podłogowa przypominająca lampy studyjne pomogły w osiągnięciu tego efektu.

Aneks kuchenny utrzymany jest w minimalistycznej formie. Białe meble doskonale prezentują się na tle biało-czarnych płytek w geometryczne wzory. Na szczególną uwagę zasługuje wyspa kuchenna, a konkretnie jej niesamowicie ozdobne, toczone nóżki. Kontrasty wykorzystane w tym pomieszczeniu sprawiają, że staje się ono nietuzinkowe i intrygujące.

Umiejętne połączenie wzorów, kolorów, faktur oraz wyszukanych materiałów nadaje wnętrzu osobliwości i charakteru. Meble wykończone na wysoki połysk oraz spora ilość szkła w przepiękny sposób odbijają światło sprawiając, że pomieszczenie wydaje się większe, jaśniejsze, lżejsze. Jednym słowem eleganckie.

Elementem podkreślającym szykowność tego miejsca jest czarna, przestrzenna tapeta. Dzięki niej wnętrze staje się przytulniejsze, a kolejna faktura urozmaica cały jego wystrój. Ogromy czarny stół, wygodne białe fotele oraz oryginalne wiszące lampy zapraszają do wspólnego biesiadowania.

Nie zabrakło również miejsc do przechowywania, które jednocześnie nie zakłócają minimalistycznej formy apartamentu. I tak boczna ściana aneksu kuchennego kryje w sobie wiele pojemnych szafek, a i pod schodami ukryta została spora szafa do przechowywania obuwia i odzieży.

Obok regału pełniącego rolę ażurowej ściany znajduje się niewielka łazienka. Pomimo iż jest to osobne pomieszczenie, jest niejako kontynuacją strefy dziennej. Wzorzysta biało- czarna podłoga kontrastuje z surowym betonem oraz lakierowaną płytą MDF. Również i w tym przypadku postawiono na monochromatyczność oraz bogactwo wzorów i faktur. Całości dopełnia imponujących rozmiarów biała, wolnostojąca umywalka świetnie prezentująca się na tle lustra.

Drugi poziom apartamentu zaadaptowany został na przestrzeń rekreacyjną. Szara tapeta w graficzne wzory stanowi doskonałe tło dla czarnych foteli i białej szafki RTV. Pomieszczenie to nie jest przepełnione, nic nie rozprasza uwagi i dzięki temu możliwe jest zrelaksowanie się na wygodnych fotelach.

Elegancja, prostota i styl. Całość jest bardzo konsekwentna, lecz nieoczywista. Na każdym kroku napotykamy stylistyczne niespodzianki. Rozwiązania zastosowane w tym projekcie z pewnością znajdą swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jest to wnętrze, w którym albo się zakochasz od pierwszego wejrzenia, albo nie będziesz potrafił nigdy się odnaleźć. Bezsprzecznie jest to propozycja dla osób o wysublimowanym guście.

 
The Architect Interior Design

The Architect Interior Design

Architektura i aranżacja w Warszawie http://thearchitect.pl/o-nas/