inspiracja /

Jaka podłoga w łazience?

gres-drewnopodobny

Od dziesiątek lat podczas remontu łazienki, niemal oczywistym był fakt wykończenia podłogi tego szczególnego pomieszczenia płytkami ceramicznymi. Przemawiał za nimi fakt, iż są one odporne na ścieranie i łatwe do utrzymania w czystości. Jakimi materiałami możemy zastąpić „nieśmiertelne” płytki tak, aby posadzka w naszej nowoczesnej modnej łazience nabrała charakteru, a jednocześnie była trwała, praktyczna i ponadczasowa?

Czy w łazience na podłodze powinno być drewno?

Zyskało swoją popularność już wiele lat temu i nadal jest chętnie wybieranym materiałem wykończeniowym używanym w różnych pomieszczeniach. Drewniana podłoga kojarzy się raczej z parkietem lub deskami podłogowymi w salonach lub sypialniach, znacznie rzadziej możemy się spotkać z tą formą wykończenia połóg w kuchniach czy łazienkach. Dlaczego tak się dzieje? Zdecydowanie ze względów praktycznych. Aby drewniane podłogi mogły cieszyć oko właścicieli mieszkania swoim nienagannym wyglądem, wymagają szeregu zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych. W przeciwnym razie daleko będzie im do ideału. Ale gatunki drewna egzotycznego , olejowanego już jak najbardziej są uwzględniane przez projektantów wnętrz w ich wystroju – widzimy wyraźniy trend od ocieplania łazienek implementując drewniane akcenty.

A może kamień, marmur lub granit na podłogę do łazienki…

Świetna alternatywa dla powszechnie używanych materiałów wykończeniowych. Są to materiały praktycznie niezniszczalne, a ich często niejednolita faktura i struktura nadają wnętrzu osobliwego stylu oraz sprawiają, że pomieszczenie w którym się znajdują wygląda elegancko i luksusowo. Decydując się na taką posadzkę nie należy zapominać, że te naturalne materiały są „żywymi organizmami” i mają tendencję do wsiąkania w głąb siebie wszelkich wylanych płynów i zabrudzeń, często niemożliwych do usunięcia. Również i w tym przypadku koniecznością jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja tych przepięknych i nie tanich podłóg.

Gres drewnopodobny

Modna podłoga czyli gres drewnopodobny w łazience

W ostatnim czasie to jeden z najpopularniejszych, najmodniejszych i najchętniej wykorzystywanych materiałów przez inwestorów. Szeroka gama dostępnych na rynku formatów i odcieni oraz sposobów układania gresu pozwala na dobranie najodpowiedniejszego rodzaju dla siebie. Do złudzenia przypomina drewno, a jego chropowata powierzchnia zapewnia antypoślizgowość. Ogromna odporność na ścieranie oraz łatwość utrzymania w czystości czyni z gresu drewnopodobnego materiał idealnie nadający się do pomieszczeń mokrych.  Ponadto nie wymaga on żadnych dodatkowych zabiegów konserwacyjno- pielęgnacyjnych. Warto dodać, wykonanie posadzki z tego materiału jest jednym z najtańszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku, a jednocześnie bardzo chętnie wykorzystywanym materiałem przez najlepszych projektantów wnętrz.

Gustowne i posiadające wysokie parametry użytkowania podłogi łazienkowe wykonane z gresu szkliwionego, to gwarancja trwałego i efektownego wykończenia praktycznie każdego pomieszczenia, w którym się one znajdują.

 , ,
The Architect Interior Design

The Architect Interior Design

Architektura i aranżacja w Warszawie http://thearchitect.pl/o-nas/